márc 14 2014
A titokzatos pí szám napja
A matematika egyik leggyakrabban használt állandója a π, a kör kerületének és átmérőjének hányadosaként definiált szám. Értéke kerekítéssel 3,14, ezért tartják a napját március 14-én.
A π titokzatos szám, mert …
- 3,1415926535…-tel kezdődik és a végtelenségig tart
- ha összeadjuk az első húsz tizedesjegyét, 100-at kapunk eredményként
- ha összeadjuk az első (6+6) × (6+6), tehát 144 tizedesjegyet, akkor 666-ot kapunk
- különös véletlen, hogy 1879-ben ezen a napon született Albert Einstein.
Szabó Gábor
január 20, 2015 @ 14:35
Kedves Varga Éva!
Nyitottam egy honlapot, amelyben dolgozatot írtam „Mintázat kimutatása a pí számrendszerében” címmel. Lényege, a 360-as szám felhasználásával a számtömb függőleges számai: 1-3-5-7-9-lesz. címem: http://www.negyedik-dimenzio.eoldal.hu
Egyébként Einstein matematikai alapjait minden bizonnyal szerb feleségének köszönheti, azért adta oda neki a Nobel díj összegét, amit, ha jól tudom, már házassági szerződésében is rögzített. „Ha megkapom a Nobel díjat, az feleségemet illeti”-vagy ilyesmi.
Sajnos nem tudtam végignézni a honlapját, de érdekesnek találom, szép munka. Kivéve a tetoválási ajánlatot, nem tudok angolul, de gondolom, nem a tetoválás ellen szól. Fiatal koromban láttam embereken tetoválásokat, üss, a kézfejen, meg ilyesmi. Szörnyű embereken voltak. Ez csak előkészít az Antikrisztus megjelenésére. A patológián gyűjtik az ilyen alkotásokat.
De az Ön bőre remélem nincsen kipingálva, már a gyerekek előtti példamutatás miatt miatt sem.
Munkájához további sikereket kívánok
Tisztelettel Szabó Gábor
Varga Éva
január 20, 2015 @ 18:16
Kedves Gábor,
örülök, hogy véleményezte a honlapomat, márcsak azért is, mert Öntől tudtam meg, hogy a honlapon tetoválásra vonatkozó reklám van. Érdekes, ez nem az én szándékomból került a honlapra, nem én népszerűsítem a tetoválást.
Nagyon köszönöm, hogy felhívta a a figyelmemet erre a meglepő tényre, majd utánanézek hogyan kerülhetett oda.
További jó munkát kívánok.
V. Éva